Fakty i mity, czyli cała prawda na temat zmarszczek

Wiele osób myśli, że zmarszczki to koniec świata, tymczasem z oznakami starzenia można walczyć na wiele sposobów. Jeśli nie pociesza Cię myśl, że są one naturalną częścią życia i tak naprawdę przez zmarszczkami nie ucieknie nikt – poznaj metody walki ze zmarszczkami a przede wszystkim – zweryfikuj kilka opinii na ich temat – to pomoże Ci w prawidłowej pielęgnacji.

Fakty i mity, czyli cała prawda na temat zmarszczek 

Kobiety poniżej 35. roku życia jeszcze nie muszą jeszcze używać kremów przeciwzmarszczkowych

Mit. Nawet kobiety 25-letnie powinny sięgać po kremy anti-aging,(zwłaszcza pod oczy). Zmarszczki i procesy, które mają bezpośredni wpływ na późniejszy wygląd Twojej skóry zachodzą już po 25 roku życia. Dlatego jeśli skóra jest zmęczona, wysuszona słońcem, wyniszczona paleniem papierosów czy niezdrowym trybem życia – krem przeciwzmarszczkowy jest koniecznością. Zwykle kremów przeciwzmarszczkowych zaczynają używać kobiety 30-letnie i jest to bardzo prawidłowe podejście do pielęgnacji.

Na pojawienie się zmarszczek nie ma wpływu tryb życia

Mit. Zła dieta, cukier, palenie papierosów, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, ciągłe skoki wagi, nadmierny, długofalowy stres, za mało godzin snu oraz częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach sprawiają niekiedy, że nawet skóra 20-letniej dziewczyny będzie wyglądała gorzej niż kobiety 35-letniej. Dlatego… dbaj o siebie i komfort swojego życia.

Spadek poziomu hormonów powoduje powstawanie zmarszczek

Prawda. Gospodarka hormonalna ma wpływ na naszą skórę. Jeśli ich poziom spada skóra to odczuwa. Wówczas słabną włókna elastynowe i kolagenowe, które gwarantują jędrność i sprężystość, gruczoły łojowe i potowe pracują wolniej, maleje ochrona i poziom nawodnienia skóry, a ponadto słabną mięśnie podtrzymujące owal twarzy, efektem jest utrata jędrności i gładkości przez policzki.

Zbyt częste opalanie nie ma wpływu na powstawanie zmarszczek

Mit. Promienie słoneczne, a także “udawane” słońce w solariach, nieodwracalnie uszkadzają włókna elastynowe i kolagenowe, a zatem niszczą komórki tłuszczowe w naskórku, w efekcie skóra silnie się wysusza i wiotczeje. Pozbawiona wilgoci tworzy zmarszczkom doskonałe warunki do powstawania.

Otyłe osoby mają mniej zmarszczek

Prawda. Skóra kobiet otyłych jest… bardziej napięta, zatem dłużej pozostaje gładka. Po prostu ich podściółka tłuszczowa jest grubsza. Zmarszczki – nawet jeśli się utworzą, są po prostu  płytkie, oraz mniej widoczne. Otyłość to jednak nie jest dobra metoda odmładzania.

Nie można spłycić powstałych już zmarszczek

Fałsz. Zmarszczki utrwalone są oczywiście nie do zwalczenia, ale pierwsze delikatne zmarszczki na twarzy przy odpowiedniej pielęgnacji jesteś w stanie pożegnać! dlatego tak istotny jest dobry dobór kosmetyków oraz włączenie do pielęgnacji profesjonalnego serum do twarzy, np. z retinolem lub witamina C a także stałe nawilżanie kosmetykami z kwasem hialuronowym. W ten sposób skóra będzie przez cały czas w doskonałej formie, a Ty opóźnisz pojawienie się zmarszczek i pozbędziesz się pierwszych linii. Im lepiej nawilżona jest Twoja skóra, tym mniej zmarszczek na niej widać, dlatego wypijaj codziennie dużo wody i już po 20 roku życia sięgnij po dobre serum nawilżające, np. z kwasem hialuronowym.

Tagi

Komentarze